کارواش بدون آب خودرو دقیقا به چه معنا است؟

کارواش بدون آب خودرو دقیقا به چه معنا است؟

بحران کم‌آبی یکی از آن مسائلی است که همواره ذهن‌ ها را به خود درگیر می‌کند . معمولا در چنین شرایطی سعی می‌کنیم از راه‌هایی استفاده کنیم که جلوی اتلاف بی‌رویه‌ی آب را بگیریم و از آن بهینه‌تر استفاده کنیم. یکی از جاهایی که آب در آن‌ مصرف زیادی دارد، کارواش است. شستشو و نظافت وسیله‌ی نقلیه یکی از آن کارهایی است که به صورت معمول و هر چندوقت یک‌بار انجام می‌دهیم. اما اهمیت صرفه‌جویی در آب به حدی بود که باید دنبال جایگزینی برای شستشوی ماشین‌ها می‌گشتیم. در این شرایط بود که علم نانو برای کمک به ما پا پیش گذاشت و تمیز کردن ماشین‌ها بدون آب را ممکن کرد. در این مطلب جذاب قصد داریم در مورد شیوه‌ی کار کارواش نانو و خصوصیات آن صحبت کنیم.

کارواش بدون آب چیست؟


کارواش بدون آب یا همان کارواش نانو روشی برای تمیز کردن ماشین بدون آب یا با مقدار آب بسیار کم است. در کارواش بدون آب از مواد شیمیایی لغزنده‌ای استفاده می‌شود که بر پایه‌ی فناوری نانو ساخته و پرداخته شده‌اند. این مواد روی بدنه‌ی ماشین اسپری می‌شوند و سپس با استفاده از حوله یا دستمال‌های میکروفایبر، بدنه‌ی خودرو تمیز می‌شود. غالبا تمیز کردن ماشین به روش کارواش بدون آب راحت‌تر و کم‌دردسرتر از روش‌های سنتی و قدیمی‌تر است. نتیجه‌ی نهایی هم به خوبی سایر روش‌ها است و ماشین را به تمیزی روز اول‌اش در می‌آورد.

مقایسه‌ی انواع شستشوی ماشین


بیشتر شیوه‌های شستشوی ماشین مقدار زیادی آب مصرف می‌کنند و معمولا با شوینده‌ها سعی می‌کنند سطح کثیف خودرو را تمیز کنند. در این قسمت، شیوه‌های مختلف شستشوی ماشین و مقدار مصرف آب در آنها را مقایسه می‌کنیم.

شستشوی خانگی ماشین:


این روش بیش‌ترین میزان مصرف آب را دارد؛ چیزی بین ۳۶۰ تا ۶۳۰ لیتر آب! علاوه بر این، شوینده‌ها و روغن و آلودگی چسبیده به ماشین هم وارد محیط زیست می‌شود. ممکن است با این روش در هزینه‌ی کارواش ماشین صرفه‌جویی کنیم؛ اما با شستن ماشین درون خانه به طبیعت خیانت می‌کنیم و آب زیادی را هدر می‌دهیم.


کارواش سنتی و سبز:


کارواش‌های سنتی و رایج هم برای شستشوی ماشین چیزی حدود ۲۰۰ لیتر آب مصرف می‌کنند. البته اخیرا بعضی کارواش‌ها آب مصرفی را تصفیه و دوباره از آن استفاده می‌کنند. نوع جدیدی از کارواش به نام کارواش سبز هم وجود دارد که مصرف آب در آن از کارواش سنتی کمتر است؛ اما باز هم بر پایه‌ی استفاده از آب جلو می‌رود.


کارواش نانو:


در این شیوه تنها به مقدار کمی از محلول شستشو شاید چند سطل کوچک آب و برای پاک کردن ماشین نیاز دارید. البته اگر ماشین‌تان گِلی شده باشد، باید از آب بیشتری برای تمیز کردن استفاده کنید؛ اما در حالت عادی تقریبا هیچ آبی در این روش استفاده نمی‌شود و به همین دلیل به کارواش بدون آب معروف شده‌است.

حرف پایانی


شایعه‌های زیادی درباره‌ی آسیب رسیدن و خراش برداشتن ماشین در صورت استفاده از محصولات نانو وجود دارد. اما واقعیت این است که ایجاد خط و خش فقط و فقط مربوط به انتخاب محصول بد و اشتباه است. پس از انتخاب محصول مناسب، استفاده‌ی درست از دستمال و دقت در پاک کردن خودرو از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر به گروه متخصص در این زمینه نیاز دارید ، می‌توانید روی آبان حساب کنید.

https://abanwash.com/

https://instagram.com/aban_wash

aban

دیدگاه کاربران ...

 1. توسط mha

  tashakor babat maghaleh mofideton

 2. لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
  جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
  دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

  دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات

مشاهده تمام محصولات