کارواش بدون آب نانو آبان

جمع آوری

هرآنچه باید در مورد کارواش نانو (کارواش بدون آب) بدانید
چند سالی است که تبلیغات کارواش بدون آب و کارواش نانو بیشتر و بیشتر می شود و این امر ابهامات زیادی را در ذهن مصرف کنندگان ایجاد کرده است. واقعیت این است که شست و شوی خودرو از روش های متفاوتی انجام می شود. در حال حاضر استفاده از آب تحت فشار پر استفاده ترین روش است. همچنان بسیاری بر این باورند که خودرو های خود را به روش های قدیمی ( شلنگ و لنگ ) بشویند که باتوجه به مصرف بالای آب در این نوع از کارواش های تحت فشار اخیرا مورد استقبال مردم قرار گرفته اند. اما رفته رفته با پیشرفت علم نانو ذرات شاهد ورود این علم به کارواش نیز هستیم که موجب شده است مصرف آب برای شستو شوی خودرو ها به صفر برسد.

نانو و فرایندی بی نیاز به آب
پیش از هر چیزی باید بدانید که پوشش های نانو از صنعت کشتی سازی وارد صنعت خودرو سازی شده اند. در صنعت کشتی سازی از این نوع پوشش ها به دلیل مقاومت بسیار بالا برای مقاوم کردن سطوح در تماس با آب دریا استفاده می کنند .
این پوشش ها به علت بافت فشرده ای که دارند هنگامی که بر روی سطح اجرا می شوند مانع از نفوذ ذرات و جرم های محیطی شامل کثیفی ، گرد و غبار ، … و حتی آب به سطح پوشش داده شده از مواد نانو  خاصیت آب گریزی ایجاد می کنند . فناوری تولید این نوع پوشش ها برای سطوح مختلف ، متفاوت و بسیار پیچیده و اکثرا هزینه بر است . به عبارتی دیگر کارواش های بدون آب متشکل از مقدار قابل توجهی “مواد شوینده” اند.
در این نوع کارواش دیگر نیازی به آب برای شست و شو نداریم و با استفاده از مواد مخصوص با فناوری نانو ، ذرات را روی سطح بدنه خودرو اسپری می کنیم ، سپس با دستمال یا حوله مخصوص آن را پاک می کنیم .
عصر بحران آب ، که تنها مربوط به کشورما نیست و تمام دنیا را تهدید می کند ، کارواش نانو ، پاسخی مثبت است . به علاوه اینکه در هر جایی بتوان بدون نیاز به آب ، خودرو را کامل تمیز کرد خود به تنهایی مسئله تاثیر گذاری است .

اکنون به بررسی مواد شوینده می پردازیم
هنگامی که جرم یا کثیفی از هر نوع آلودگی روی سطوح قرار می گیرد، به دلیل جاذبه بین مولکولی، حالت چسبندگی ایجاد می شود. انباشته شدن ذرات و جرم های مختلف روی سطوح سبب کدر شدن رنگ آنها می شود .
در تمیز کردن خودرو تنها با آب و یا مواد شوینده در کنار آب ، مولکول های آب یا شوینده ، نقش واسط در احاطه ذرات و جابجایی آنها را بر عهده دارند و هر چه مولکول های آب با سرعت بالاتری به سطح برخورد کنند ، توانایی بیشتری در پاک کنندگی دارند که در کارواش های معمول از فشار هوا و آب برای نیل به این هدف استفاده میشود . حال فرض کنید آب در اختیار نیست ، پس نیاز به یک ماده ای دارید که همان نقش واسطه گری آب و مواد شوینده را در برابر جرم ها و ذرات چسبیده شده روی سطح داشته باشد .

تکنولوژی مواد شوینده نانو همان ماده مورد نظر ماست ، این مواد می توانند روی سطوح با ابعاد بسیار ریز نانومتری نفوذ کنند و آنها را با ایجاد رشته های به هم پیوسته، به الیاف دستمال منتقل نمایند. بنابراین جرم های بسیار ریز غیر قابل رویت ، در ابعاد نانو از روی سطوح پاک می شوند . هم چنین این مواد بعد از فرآیند تمیزکاری, با ایجاد یک لایه با چسبندگی بالا از سطح محافظت میکنند .

تا پیش از طرح “پرسش اصلی” همه چیز خوب و آرام است
بمب تبلیغات و اثر قابل توجه آنها ، شعارهای رنگ به رنگ و دلنشین و مسائل این چنینی اگر واقعیت را تحریف هم نکنند ، گاهی با اغراق بیش از حد ، به شکل قابل توجهی از آن فاصله می گیرند . در این قسمت به مزایای مثبت این روش کارواش می پردازیم و در انتهای مطلب صحت این ادعاها را بررسی می کنیم .

 • یکی از مهمترین مزایای این کارواش ها چند منظوره بودن آنهاست که علاوه بر نظافت و درخشندگی فوق‌العاده به علت وجود واکس مخصوص موجود در این شوینده ها ، خودرو مدت بیشتری نسبت به روش سنتی تمیز و براق باقی می ماند .
 • استفاده از این روش ، باعث می شود سطح خودرو بسیار صیقلی و لیز شود و چنانچه گرد و خاک در حالت سکون روی خودرو بنشیند ، پس از حرکت بخش عمده آن آلاینده‌ها در اثر باد از روی ماشین بلند خواهد شد .
 • رنگ ماشین خاصیت آب گریز و آنتی استاتیک پیدا می‌کند و به همراه خاصیت اول که همان سطح بسیار لیز است پس از تجمیع قطرات کوچک به قطره‌های بزرگ‌تر سبب جاری شدن آب از روی بدنه خودرو می‌شود .
 • به علت وجود صمغ مخصوص، از کدر شدن رنگ بدنه در اثر تابش خورشید تا حد زیادی جلوگیری می شود .
 • این واکس ها به طور کلی بیشتر از روش سنتی خودرو را براق می کنند .

https://abanwash.com/

aban

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

  لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
  جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
  دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

  دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات

مشاهده تمام محصولات